استاندار خراسان رضوی در آغاز فرآیند رأی گیری انتخابات ریاست جمهوری گفت:

۴۵۶۷ شعبه اخذ رای در کل استان تعبیه شده است

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ۴۵۶۷ شعبه اخذ رای در کل استان تعبیه شده است، ادامه داد: تمام صندوق‌ها از رأس ساعت ۸ صبح فرآیند اخذ رای را آغاز کرده‌اند

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ یعقوبعلی نظری در خصوص آغاز فرآیند رأی گیری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: جای خالی شهید رئیسی در این انتخابات مشهود است. غمی که کشور را در بر گرفت و خصوصاً ما مشهدی ها که با ایشان مأنوس بودیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ۴۵۶۷ شعبه اخذ رای در کل استان تعبیه شده است، ادامه داد: تمام صندوق‌ها از رأس ساعت ۸ صبح فرآیند اخذ رای را آغاز کرده‌اند.

وی اظهار کرد: خداوند را شاکریم که با هدف تحقق اهداف انقلاب بار دیگر این افتخار را داریم که در یک صحنه حساس خدمتگزار مردم باشیم. در استان تمام صندوق‌ها از رأس ساعت ۸ صبح فرآیند اخذ رأی را آغاز کرده‌اند.

استاندار خراسان رضوی افزود: اگرچه ما از همان ابتدای برنامه‌ریزی و شروع برنامه‌های انتخاباتی، احساس غم سنگینی داشتیم و هنوز هم خصوصاً در بین ما مشهدی‌ها غم بزرگی حاکم است، اما مطمئن بودیم روح مطهر تمام شهدای عزیز ما را یاری می‌دهد. در مدت کوتاه ۵۰ روز باید کار را خاتمه می‌دادیم، اما به برکت خون شهدا و عنایات خداوند و امام رضا، با حداقل زمان تمام امکانات فراهم شد تا امروز همه مردم پای صندوق حضور یابند.

وی با بیان اینکه ۴۵۶۷ شعبه اخذ رای در کل استان تعبیه شده است، عنوان کرد: ان‌شاءالله مردم بتوانند با سهولت در شعب حاضر شوند و رای خود را در صندوق بیندازند.

نظری با تأکید بر لزوم حضور گسترده تمام مردم در انتخابات، بیان کرد: همه تابع ولایت هستیم. رهبری چند لحظه قبل فرمودند شرکت در انتخابات اقدامی کاملا خیر است و نباید هیچ تردیدی در آن داشت. با مشارکت مردمی، ظرفیت‌های مادی و معنوی کشور بیش از پیش فعال می‌شوند و رئیس‌جمهور با آرای بالا بهتر می‌تواند خدمت‌رسانی کند. مشارکت مردم خاری بر چشم دشمنان است و من هم از مردم دعوت می‌کنم در همین ساعات اول حضور یابند.

وی با بیان اینکه تا کنون در استان ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تعرفه توزیع شده که به نسبت تعداد واجدین شرایط، رقم مناسبی است، گفت: از عزیزان ما در شورای نگهبان که بر سلامت انتخابات نظارت می‌کنند و با بخش‌های اجرایی همکاری داشتند نیز تشکر می‌کنم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به انتخابات مجلس گفت: انتخابات مجلس که زمان زیادی از آن نمی‌گذرد به نحو احسن برگزار شد و اینها جای افتخار است. بر اساس تجربیات انتخابات مجلس، درخصوص تعداد شعب و هدایت شعب اخذ رأی برای این دوره از انتخابات ریاست جمهوری از تجربیات آن استفاده کرده‌ایم.

در موضوع امنیت در سطح استان سه بخش داریم. بخش اول امنیت در شرایط جاری که همه موضوعات امنیتی با ضرایب بالاتری اعمال میشود. بخش دوم حضور عوامل انتظامی است که تمام شعب با حضور عوامل انتظامی در کنار عوامل نظارتی و اجرایی در شعب حضور دارند. بخش سوم امنیت حوزه ارتباطات است که عوامل فراجا این اتفاق را به خوبی در حال انجام هستند.