تولیت آستان قدس رضوی گفت:

عظمت امام رضا(ع) را به نسل جدید هویت بخشی کنیم

امام رضا(ع) ظرفیتی بی بدیل و بی نظیری هستند و همه مردم اعم از شیعه و سنی، مسلمان و غیر مسلمان به امام رضا(ع) عشق دارند و حضرت را دوست دارند

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ تولیت آستان قدس رضوی در بیستمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) بیان کرد: اگر رضایت و خشنودی خداوند متعال را طالب هستیم باید رضایت و خشنودی امام رضا (ع) را تحصیل کنیم.

وی افزود: به عنوان خادم دستگاه قدسی حضرت ثامن الائمه از بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه مجموعه های دخیل که در این عرصه معرفتی، معنوی و هویت بخش، قدم می گذارند و همه هنرمندان و آنهایی که داشته های خوب خود را در خدمت حضرت رضا (ع) قرار می دهند، تشکر و قدردانی می کنم.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی با بیان اینکه امام رضا (ع) ظرفیتی بی بدیل و بی نظیری هستند و همه مردم اعم از شیعه و سنی، مسلمان و غیر مسلمان به امام رضا (ع)عشق دارند و حضرت را دوست دارند، افزود: ما باید از این ظرفیت عظیم استفاده کنیم، امروز دشمنان ما می خواهند از نسل جوان ما هویت زدایی کنند و هویت ایرانی، ملی، دینی و قرآنی را بگیرند و اگر ملتی سلب هویت شد، سلطه و استثمار ملت، کاری بس سهل خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال جنگ نظامی و تحریم اقتصادی به عنوان آخرین حربه نیست و به دنبال سلب هویت است، اظهار کرد: با مطالعات و گفتگو با فریب خوردگان در اغتشاشات سال گذشته به این حقیقت تلخ رسیدیم که دشمن از فرزندان ما و پاره های تن ما درصدد سلب هویت است و اینکه بی محابا به خیابان می ریزند و هر شعاری می دهند، این آن نوجوان ما نیست و عقبه قوی و تاثیر گذار پشت آن است که از این نوجوان ما سلب هویت کرده است.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر هویت بخشی به اینکه نوجوان و جوان ما به عنوان سرمایه بی نظیر و گرانبها هستند، بیان کرد: ما در کشور خود امام رضا (ع) را داریم که هم از این امام حاجت می گیرند و هم درس زندگی می آموزند.

وی با بیان اینکه با استفاده از فرهنگ، ادب و مکتب رضوی می توانیم به جهان هویت دهیم، گفت: جشنواره بین المللی امام رضا (ع) مورد استقبال همه اقشار هنری و فرهنگی قرار گرفته است و اینها جز عشق به امام رضا(ع)، چیز دیگری نیست.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی گفت: هدف از برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا (ع) این است که عظمت امام رضا (ع) به نسل جدید هویت بخشی کنیم و زیر سایه امام رضا (ع) و به نام حضرت هویت دهیم و اجازه ندهیم دشمنان نوجوان و عزیز ما را بربایند.

وی افزود: در طول سال حرم مطهر در شرایط مختلف هیچ وقت خلوت نیست و سالانه ۳۰ میلیون نفر به این شهر سفر می کنند و این کرامت است و ظرفیت بزرگیست که باید از این ظرفیت استفاده و هویت سازی کنید؛ که اگر چنین کنید کمترین هزینه را پرداخت خواهید کرد و بیشترین بهره برداری را خواهید داشت.