وزیر صمت در شهرک صنعتی توس مشهد مطرح کرد:

ریل گذاری دولت سیزدهم وضعیت صنعت کشور را بهبود بخشید

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ریل‌گذاری دولت سیزدهم در مسیر تولید صنعتی، وضعیت آن را در کشور بهبود بخشید و حرکت جدیدی در این بخش افزون بر آماده‌سازی زیرساختها در این بخش آغاز شده است

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ «عباس علی آبادی» روز پنجشنبه در مراسم بهره‌برداری از طرح توسعه و واحد دوم گروه صنعتی کلور در بخش تولید لوازم خانگی (یخچال و فریزر) در شهرک صنعتی توس مشهد افزود : شاه بیت این ریل‌گذاری در دولت سیزدهم آن بوده است که ایران صنعتی شود و صنعتی شدن کشور مستلزم توسعه بازار برای محصولات و افزایش تولیدات صادرات محور است.

وی بیان کرد: برای دستیابی به بازارهای جهانی باید در وهله نخست کیفیت محصولات داخلی را افزایش داد که این مهم نیازمند تقویت مهندسی است، تعریف ما از «تعمیق ساخت داخل» آن است که مهندسی تولید به طور کامل متعلق به تولیدکننده داخلی باشد و تمام اعضای کلیدی و مهم یک محصول توسط تولیدکننده داخلی ساخته شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: مصرف انرژی محصولات تولید داخل باید بهینه و در شرایط ایده‌آل باشد، از سوی دیگر هوشمندسازی در تولید لوازم خانگی باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی تولید لوازم خانگی در کشور در طول دولت سیزدهم افزود: واحد صنعتی کلور در مشهد ۲۰ درصد از تولیدات یخچال و فریزر کشور را به خود اختصاص داده است.

علی آبادی با تاکید بر تلاش تولیدکنندگان مبتنی بر کاهش قیمت تمام شده تولید کالا اظهار کرد: تولیدکنندگان باید با مدیریت دانش قیمت تمام شده تولید را کاهش دهند، صنعت ایران باید به سمتی پیش رود که دنیا و نخبگان آن را در اختیار خود قرار دهد.

فاز دوم واحد صنعتی تولید لوازم خانگی “کلور” یکی از طرحهای آماده بهره برداری دولت سیزدهم با عنوان “یادگار ابراهیم” است که با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی و اشتغال زایی برای ۱۵۰ نفر در شهرک صنعتی توس به بهره برداری رسیده است.

ظرفیت تولید این واحد سالانه ۴۲ هزار دستگاه ماشین لباسشویی، ۲۴ هزار دستگاه یخچال و فریزر، ۳۰ هزار دستگاه ماشین ظرفشویی و ۱۲ هزار دستگاه تلویزیون است.