مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی خبر داد:

۱۷ سایت مخابراتی در دهه آخر صفر به زائران حرم مطهر رضوی خدمات ارتباطی می دهند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی از خدمات ۱۷ سایت مخابراتی ثابت و سیار به زائران حرم مطهر رضوی در دهه آخر ماه صفر خبر داد و عنوان کرد: ۱۳ سایت مخابراتی ثابت و چهار سایت مخابراتی سیار در صحن های مختلف و مسیرهای اصلی منتهی به حرم حضرت رضا نصب و مستقر شده است تا زائران حتی در ساعات اوج ازدحام نیز با مشکل ارتباط مخابراتی رو به رو نشوند

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در نشست خبری قرارگاه عملیاتی زائران دهه آخر صفر خراسان رضوی گفت: در واقع این سایت‌ها می‌توانند درلحظه، به بیش از سه میلیون نفر خدمات دهند و در سال‌های اخیر زیرساخت‌های ارتباطی حرم مطهر رضوی با هدف خدمت‌رسانی به خیل عظیم زائران و مجاوران ارتقا یافته است، به طوری که با راه‌اندازی این سایت‌های مخابراتی، زائران می‌توانند در شلوغ‌ترین ساعات به راحتی ارتباط تلفنی، اینترنتی و حتی تصویری داشته باشند.

وی افزود: برای مناسبت‌های خاصی مانند لحظه تحویل سال و ۲۸ صفر، سایت‌های B.T.S سیار اضافه می‌شود که ظرفیت موجود را تا ۲ برابر افزایش می‌دهد.

علی دلگیر خاطرنشان کرد: پیش از این ۳۵ سایت مخابراتی اطراف حرم رضوی خدمات ارتباطی به زائران می‌دادند که این موضوع در روزهای خاص سال موجب اختلال در سیستم مخابراتی می‌شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی اضافه کرد: نصب و راه اندازی هر سایت ثابت حدود ۴۰ میلیارد ریال هزینه به همراه دارد که با توجه به نگاه مثبت دولت، اعتبار زیرساخت‌های آن تأمین شد و در حال حاضر ۸۱ سایت نسل ۵ (۵G) در شهر نصب شده که ۴ سایت در حرم مطهر رضوی است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استاندار خراسان رضوی نیز در این نشست خبری اظهار کرد: عملیات خدمت‌رسانی برای میزبانی از زائران آغاز شده است و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۴ هزار و ۹۰۰ نفر وارد مشهد شده‌اند.

وی افزود: این تعداد در مقایسه با روزهای پایانی ماه صفر سال پیش، رشد ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

گنابادی نژاد از پیش‌بینی ورود هشت میلیون زائر در دهه پایانی صفر خبر داد و گفت: این تعداد سال گذشته ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار زائر بود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی بر بسیج امکانات کشوری برای میزبانی شایسته دهه پایانی صفر در مشهد تاکید کرد و افزود: امسال مسئولیت سنگینی برای میزبانی از زائران دهه آخر صفر بر دوش ماست، استانداری و شهرداری تهران، به عنوان معین مشهد در دهه آخر صفر فعالیت خواهند داشت.