گلریزان ۳ میلیارد تومانی طلافروشان برای آزادی ۲۰۰ زندانی جرائم غیرعمد

جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با عنوان پویش سفیران آزادی به همت اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد عصر در هتل سی نور مشهد برگزار شد

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ رئیس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد، در مراسم گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد که با حضور مسئولین استانی و قوه قضائیه برگزار شد گفت: در سال گذشته بنا داشتیم در ۲۹ فروردین ماه ۶ زندانی جرایم غیر عمد را آزاد نماییم که به همت فعالان صنف طلا، جواهر و نقره مشهد این عدد به ۶۵ نفر رسید که ۶ نفر از آنها همکاران خودمان در همین صنف بودند و از آن روز تا امروز که یک سال از آن زمان می‌گذرد ۱۵۰ زندانی جرایم غیرعمد آزاد شده‌اند.

وی افزود: در اجرای پویش خانواده مرحوم سیدی از پیشکسوتان فقید صنف طلا، جواهر و نقره مشهد کمک شایانی کردند و قطعاً این اقدام ارزنده هم موجب شادی روح آن مرحوم شده و هم اینکه خوشحالی بسیاری از خانواده‌های چشم‌انتظار را به همراه داشته است.

یوسف تقی‌زادگان با ذکر این نکته که همکاران این صنف اقدامات مؤثر زیادی در طول یک سال اخیر داشته‌اند، تاکید کرد: در این مدت ۲ نفر از همکارانمان که پدر و مادر گرامی خودشان را از دست داده بودند، هزینه مراسم‌هایشان را برای کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اختصاص دادند و یکی دیگر از آنها نیز ۲۹ پابند الکترونیکی تهیه کرد و زندانیان آزاد شده در طلافروشی‌ها مشغول به کار شدند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در ادامه این مراسم گفت: روزهای پایانی ماه مبارک رمضان که به عید سعید فطر ختم می‌شود، فرصت ویژه‌ای برای هدیه کردن لبخند بر لبان خانواده‌های چشم انتظار است.

غلامعلی صادقی در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد اظهار کرد: از گذشته تاکنون ۲ قشر علما و متمکنان پیشگام انجام کارهای خیر و خداپسندانه در حوزه‌های مختلف از جمله آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بودند و نمونه‌های بارز آن در موارد مختلفی دیدیم و یک نمونه آن صرف هزینه مجالس ترحیم و یادبود عزیزان از دست رفته‌شان بود و فعالان صنف طلا، جواهر و نقره مشهد یکی از پیشگامان این راه پر خیر و برکت بودند.

وی با بیان اینکه ما باید فرصتی فراهم آوریم تا شرایط حضور زائران امام رضا در مشهد سهل و آسان گردد، خاطرنشان کرد: ما در سال گذشته به این موضوع اشاره کردیم که متاسفانه اقدام مناسبی صورت نپذیرفت و معتقدیم که فعالان صنف طلا، جواهر و نقره مشهد هم می‌توانند در این مسیر پیشگام و پیش‌قدم باشند، ما عقیده داریم که روز قیامتی هست و باید به‌گونه‌ای در زمان حیاتمان عمل نماییم که در آن روز جزو نادمان و پشیمانان نباشیم.

صادقی بیان کرد: ماه مبارک رمضان ماه تسویه حساب است و آن دعاها و خواسته‌هایی که در این ماه مبارک از خدا داریم در ماه‌های دیگر کمتر است و برکت این ماه مبارک در پاک شدن و آغاز یک زندگی دوباره است.

جشن آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در روز عید سعید فطر در هتل سی نور برگزار می‌شود

نایب رئیس اتحادیه هتل‌داران مشهد در این مراسم گفت: طبق اطلاعات کسب شده نزدیک به ۶۵۰ زندانی جرایم غیرعمد در استان داریم که ۲۰ نفر از آنان خانم هستند و می‌خواهیم که این مادران را که ستون خانه هستند به خانه‌ و جمع خانواده‌شان بازگردانیم.

احمد ارفع رحیمیان افزود: ما در نظر داریم جشن آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را در روز عید سعید فطر در هتل سی نور برگزار نماییم و امیدواریم در این مراسم شاهد حضور جمع زیادی از این گروه زندانیان در جمع گرم خانواده‌هایشان باشیم.

در این مراسم با جمع آوری مبلغ ۳ میلیارد تومان، شرایط آزادسازی ۲۰۰ زندانی جرائم غیرعمد فراهم گردید.