سخنگوی دولت تکذیب کرد :

واریز یارانه نقدی ۱۵۰ هزارتومانی رمضان

امروز خبری منتشر شد که بر اساس آن رئیس جمهور دستور پرداخت یارانه نقدی 150 هزار تومانی رمضان را داده است. اما ساعتی بعد از انتشار این خبر، سخنگوی دولت آن را تکذیب کرد.

امروز خبری منتشر شد که بر اساس آن رئیس جمهور دستور پرداخت یارانه نقدی ۱۵۰ هزار تومانی رمضان را داده است. اما ساعتی بعد از انتشار این خبر، سخنگوی دولت آن را تکذیب کرد.

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار به نقل از تجارت نیوز ، ️در متن اولیه خبر آمده بود که به دستور رئیس‌جمهور و در راستای حمایت از قشرهای آسیب‌پذیر، یارانه کمک معیشتی ماه رمضان به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر یک از اعضای خانواده به‌حساب ۱۱ میلیون و ۳۸ هزار و ۵۲۰ سرپرست خانوار واریز می‌شود.

گفته شده بود که یارانه رمضان تنها به حساب دهک‌های آسیب‌پذیر واریز می‌شود. اما ساعتی بعد از انتشار این خبر، سخنگوی دولت آن را تکذیب کرد.

بهادری جهرمی خبر واریز یارانه نقدی ماه رمضان را تکذیب کرد و گفت: هیچ یارانه‌ای برای ماه رمضان پرداخت نمی‌شود.

او گفته خبری که در فضای مجازی منتشر شده، مربوط به واریز یارانه رمضان سال ۱۴۰۱ است که مجددا در فضای مجازی منتشر شده است.

سال گذشته در ابتدای ماه رمضان دولت به برخی از خانوارها یارانه نقدی پرداخت کرد. بسیاری منتظر بودند که این یارانه امسال هم واریز شود که نشده و آنگونه که سخنگوی دولت توضیح داده هیچ یارانه جدیدی قرار نیست واریز شود.

یارانه نقدی رمضان گذشته به چه کسانی تعلق گرفت؟

سال گذشته یارانه کمک معیشتی به اقشار کم‌درآمد و در دو مرحله ۲۲ بهمن و نوروز برای دهک‌های اول تا چهارم و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تعلق گرفت.

ضمن این‌که یارانه معیشتی رمضان گذشته به حساب سرپرستان خانوارها واریز شد، اغلب شامل دهک‌های اول تا چهارم و مستمری‌بگیران کمیته امداد و بهزیستی که از دریافت سهام عدالت جا مانده بودند، شد./