ترویج روحیه کارآفرینی و اشتغال دانش بنیان در محیط دانشگاهی

ریاست دانشگاه امام رضا(ع) مطرح کرد: آذر ماه ۱۴۰۱ شرایط اجتماعی و سیاسی متفاوت است و می‌طلبد دانشگاه‌ها در حوزه اجتماعی میدان داری کنند و مداخلات علمی و اجتماعی انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری توسعه و اقتصاد پایدار ؛ مرتضی رجوعی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت روز دانشجو برگزار شد، گفت: در دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) پنج رویکرد داریم. تبیین بصیرت دینی و انقلابی دانشجویان، ایجاد شور و نشاط و فضا‌‌‌‌های مفرح، تزریق روحیه امید و خودباوری، گسترش فعالیت داوطلبانه دانشجویی و ترویج روحیه کارآفرینی و اشتغال دانش بنیان در محیط دانشگاهی از جمله رویکرد‌‌‌‌های دانشگاه است.
وی با اشاره به شعار ” دانش و مهارت در پرتو معنویت” به عنوان شعار دانشگاه عنوان کرد: ۱۶ آذر امسال با دهه فاطمیه متقارن شده است که می‌بایست در برنامه‌‌‌‌‌های این روز، شان این ایام رعایت شود.
رجوعی افزود: برنامه‌‌‌‌های عملیاتی گرامیداشت روز دانشجو در دو مرحله، روز ۱۶ آذر و هفته قبل از این روز اجرایی می‌شود. برنامه‌‌‌‌های شور و نشاط در هفته قبل و برنامه‌‌‌‌های مطالبه گری و دیدار نخبگانی در روز ۱۶ آذر دیده شده است.
وی اظهار کرد: یکی از برنامه‌‌‌‌هایی که تاکید داریم، برنامه روایتگری دانش بنیان است. شبهه ای در جامعه وجود دارد که نظام جمهوری اسلامی چه کارایی داشته است؟ ما مراکز دانش بنیان زیادی داریم که در این دوران شکل گرفته که باعث اعتقاد دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان گردیده است.
وی با اشاره به اینکه سیاست دانشگاه توسعه رشته‌‌‌‌های تحصیلات تکمیلی در ۶ دانشکده دانشگاه است، تصریح کرد: ۲۰ طرح پژوهشی تقاضا محور، صرفا برای آستان قدس رضوی به اجرا درآورده‌ایم. هر چند دانشگاه غیر دولتی است اما بخاطر وابستگی به آستان قدس و نام امام رضا(ع) ، مورد استقبال خانواده هاست. با اینکه متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها غیر دولتی کم شده است، اما به تعداد متقاضیان تحصیل در این دانشگاه افزوده می‌گردد.
مرتضی رجوعی ادامه داد: هدف دانشگاه کسب درآمد نیست، بلکه کادر سازی و بصیرت دینی است. هیچ دانشگاهی به اندازه این دانشگاه در حوزه حمایت از دانشجویان اقدام نکرده است. ما طی دو سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ مقدار ۲ میلیارد تومان تخفیف شهریه اهدا کردیم. جدا از آن برای حمایت از افرادی که تحت پوشش نهاد‌‌‌‌های حمایتی نیستند از صندوق خیرین تخفیف داده شده است. علاوه بر آن نخبگان قرآنی، مدال آوران رشته‌‌‌‌های ورزشی در سطح ملی و بین‌المللی، ممتازان علمی هر ساله از تخفیف شهریه برخوردار هستند.
ریاست دانشگاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه بر اساس آخرین رتبه بندی چند سال قبل دانشگاه‌ها، ما رتبه اول دانشگاه‌‌‌‌‌های غیر دولتی و رتبه ۴۲ دانشگاه‌‌‌‌‌های کشور را داشتیم، توضیح داد: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانشجو در دو پردیس خواهران و برادران مشغول تحصیل هستند و در ۵ سال گذشته حدود هزار دانشجو خارجی فارغ التحصیل داشته ایم./

انتهای پیام