عزای عمومی کشورهای عربی در پی درگذشت امیر کویت

تلویزیون کویت، بیانیه دربار امیری این کشور درباره مرگ صباح الأحمد الجابر الصباح را پخش کرد. به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار ، خبرگزاری رسمی کویت، کونا، خبر درگذشت شیخ صباح الأحمد الجابر الصباح امیر این کشور را به طور رسمی علام کرد. دیوان پادشاهی کویت با تایید رسمی خبر فوت پادشاه این کشور اعلام […]

تلویزیون کویت، بیانیه دربار امیری این کشور درباره مرگ صباح الأحمد الجابر الصباح را پخش کرد.
به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار ، خبرگزاری رسمی کویت، کونا، خبر درگذشت شیخ صباح الأحمد الجابر الصباح امیر این کشور را به طور رسمی علام کرد. دیوان پادشاهی کویت با تایید رسمی خبر فوت پادشاه این کشور اعلام کرد: با نهایت تاسف و اندوه درگذشت شیخ صباح الأحمد الجابر الصباح امیر کویت را به مردم کویت، ملت‌های عربی و اسلامی و همه ملت‌های دوست در جهان تسلیت می‌گوییم و اعلام می‌کنیم که او در جوار رحمت الهی آرام گرفت. تلویزیون کویت هم بیانیه دربار امیری این کشور درباره مرگ صباح الأحمد الجابر الصباح را پخش کرد.
شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح ۹۱ ساله از ۲۹ ژانویه ۲۰۰۶ در مسند قدرت بود و پانزدهمین امیر این کشور و پسر چهارم شیخ الاحمد الجابر الصباح است.
در پی اعلام خبر درگذشت امیر کویت، عبدالفتاح، سیسی، رئیس‌جمهوری مصر ضمن گفتن تسلیت، امیر کویت را رهبری بزرگ و منحصر به فرد خواند.
محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی نیز به ملت کویت تسلیت گفته و امیر این کشور را مرد حکمت، سازش و صلح خواند.
خلیفه بن زاید رئیس امارات نیز مرگ امیر کویت را تسلیت گفت.
همچنین میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان ضمن ابراز تاسف شدید نسبت به از دست دادن امیر کویت او فردی خواند که عمر خود را در راه خدمت به کشور، ملت و کشورهای عربی و دوست و مشکلات و مسائل آنها گذاشت و نمونه جوانمردی، میانه‌روی و حکمت بود.
مقامات مصر، قطر، امارات و لبنان سه روز عزای عمومی به همراه نیمه افراشته کردن پرچم‌ها را اعلام کردند، در حالی که دفتر سلطنتی پادشاه اردن ۴۰ روز عزای عمومی اعلام کرد.