ایران از کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون میزبانی می کند

عضو رسمی کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون سازمان ملل متحد از میزبانی ایران برای کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون در سال ۱۴۰۴ خبر داد

علیرضا نبی با اعلام این خبر افزود: یکی از مهم‌ترین دستور کارهای شصت و دومین اجلاس کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون، انتخاب ایران برای میزبانی کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون در خرداد سال ۱۴۰۴ بود.

عضو رسمی کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون سازمان ملل متحد ادامه داد: شصت و دومین اجلاس کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون در شهر سیه‌نا ایتالیا با میزبانی وزارت کشاورزی این کشور از هشتم تا دهم خرداد ماه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه شورای بین المللی زیتون تنها سازمان بین المللی بین دولتی موجود در حوزه تخصصی زیتون و فرآورده‌های آن در دنیاست گفت: افزایش سطح زیر کشت مناطق مناسب برای کاشت درخت زیتون، فرهنگ سازی برای جایگزین شدن روغن زیتون با روغن‌های مضر و مبارزه با آفات درختان زیتون از جمله موارد مهمی بود که در این اجلاس درباره آن‌ها بحث و بررسی شد.

علیرضا نبی مدیر بنیاد بین المللی نیکوکاری دکتر نبی تصریح کرد: ۴۴ کشور عضو کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون سازمان ملل هستند که ایران با چهار عضو بیشترین نماینده را در بین کشورها داراست.

علیرضا نبی کارآفرین نمونه و برتر اجتماعی که شرط استخدام در کارخانه ها و کارگاه های تحت حمایتش داشتن سوءپیشینه است برای اولین بار است که به عنوان عضو رسمی کمیته مشورتی شورای بین المللی زیتون سازمان ملل متحد با حق رای با دعوت رسمی وزارت کشاورزی ایتالیا حضور دارد.

شورای بین المللی زیتون در سال ۱۹۵۹ میلادی تحت حمایت و نظارت سازمان ملل متحد و در شهر مادرید اسپانیا تاسیس شد.