با همت مجتمع رسانه‌ای ساختمان (صما) :

دومین اجلاس سازندگان و طراحان مشـهد با محوریت ساخت و ساز تمدن ساز برگزار می‌شود

هدف این کمپین تسریع فرایند ساخت و ساز و حمایت از سازندگان و مصرف کنندگان مسکن است.

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ دومین اجلاس سازندگان و طراحان مشهد ۸ و ۹ شهریور ماه ۱۴۰۲ در مشهد با همت مجتمع رسانه‌ای ساختمان (صما) برگزار می‌شود.

این اجلاس شامل سخنرانی و ارائه۲۰ پروژه شاخص با حضور معماران و سازندگان مطرح، پنل آسیب شناسی و هویت در معماری شهرسازی مشهد، کارگاه های آموزشی تا نمایشگاه محصولات ساختمانی و نمایشگاه مقیاس آثار ۱۰۰پروژه ۱۰۰ معمار از معماران معاصر ایران خواهد بود .

برنامه روز اول اجلاس ساعت نه صبح با سخنرانی مدیران شهری، سازندگان برتر کشور آغاز خواهد شد و در ادامه پنل نهضت ملی سازندگان مسکن بخش خصوصی با محوریت ساخت و ساز تمدن ساز برگزار می شود.

همچنین پنل حکمران شهری در قرن ۲۱ بخش بعدی برنامه روز اول است.

پنل‌های «مصادیق ارزش افزوده در پروژه‌ها» از دیگر برنامه‌های این اجلاس است که توسط معماران و سازندگان پروژه‌های شاخص ارائه می‌شود.

همچنین کمپین ملی اصلاح و تسریع فرآیند صدور مجوزهای ساختمانی با هدف تسریع و تسهیل فرآیندهای اداری مرتبط با صدور مجوز‌های ساختمانی از جمله پروانه، عدم خلاف و پایانکار بهره‌برداری و همچنین صدور سند تک‌برگ در روز اول با حضور سازندگان برتر و مدیران شهری رونمایی می شود.

هدف این کمپین تسریع فرایند ساخت و ساز و حمایت از سازندگان و مصرف کنندگان مسکن است. صنعت ساختمان با بروکراسی پیچیده، نظام اداری کُند و فقدان امکانات به‌روز، همچنان به پیش می‌رود. برای همین، نیاز به تغییرات اساسی در این زمینه آشکار است.

درروز دوم نیز ارائه مصادیق ارزش افزوده در پروژه های مختلف، سخنرانی معماران و همچنین کارگاه از خشت تا آجر برای علاقه مندان برگزار می شود.

از دیگر برنامه های دومین اجلاس سازندگان و معماران برگزاری نمایشگاه مقیاس از یک قاشق تا یک شهر با کیوریتوری محمدغفاری و با حضور ۱۰۰ پروژه از ۱۰۰ معمار معاصر ایرانی است.

نمایشگاه آخرین محصولات و تکنولوژی های صنعت ساختمان طی دو روز برگزاری اجلاس، بصورت جانبی برپاست.

مجتمع رسانه‌ای ساختمان (صما)، با مدیریت سعید ظریف در زمینه صنعت ساختمان فعال است و یکی از اهداف صما ارتقاء و توسعه فرهنگ ساخت و ساز در ایران است. طرح‌های او برای سال ۱۴۰۲ شامل برگزاری اجلاس‌های سازندگان و طراحان در شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، مشهد، شیراز، تبریز و اصفهان است که این اجلاس‌ها با هدف بررسی و تامل بیشتر درباره ساخت‌وساز تمدن‌ساز برگزار می‌شوند./