همزمان با سراسر کشور در استان خراسان رضوی برگزار شد:

آغاز سی و هفتمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور

سی و هفتمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور به‌صورت حضوری و مجازی به مدت سه روز و با حضور مدیرکل، معاونین و مدیران آموزش و پرورش مناطق و نواحی استان خراسان رضوی آغاز شد

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ سی و هفتمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور به‌صورت حضوری و مجازی به مدت سه روز آغاز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی به همراه معاونین و رؤسای آموزش و پرورش مناطق و نواحی استان در مشهد گرد هم آمدند تا به‌صورت مجازی در سی و هفتمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور حضور داشته باشند.

علاوه بر ۷۳۰ رئیس آموزش و پرورش مناطق کشور، مدیران آموزش و پرورش استان‌ها، مدیران سازمان نوسازی مدارس، رؤسای دانشگاه‌های فرهنگیان کشور، مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، رؤسای ادارات عشایری ۱۲ استان، رؤسای سازمان آموزش و پرورش استثنایی و مشاور امور زنان سراسر کشور در این اجلاس حضور داشتند.

حضور معاون اول رئیس‌جمهور و پرداختن به ۱۰ مسئله مهم آموزش و پرورش و افزایش بهره‌وری درون سیستمی از جمله برنامه‌های این نشست سه‌روزه عنوان شده است.

سند تحول، ارتقاء جایگاه معلم، آغاز سال تحصیلی، تقویت مدارس دولتی، ساماندهی نیروی انسانی، مدیریت آسیب های اجتماعی و برنامه فراگیرپرورشی و فرهنگی مدارس، نقش ها و ماموریت های جدید مدارس، تقویت نظارت بر مدارس غیر دولتی و پوشش تحصیلی و فرصت‌های یادگیری عادلانه از موضوعاتی بود که در اولین روز از این اجلاس مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است، توانمندسازی مدیران آموزش و پرورش و تبادل تجارب از دیگر اهداف سی و هفتمین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور است.