مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:

آغاز مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور در مشهد

مشهد به عنوان میزبان مسابقات ورزشی فرهنگیان کشور جام "شهید ابراهیم هادی" در سه رشته ورزشی مردان انتخاب شده است

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگاران درباره مسابقات ورزشی فرهنگیان سراسر کشور گفت: این مسابقات در رشته تنیس روی میز، بسکتبال و بدمینتون با شعار “معلم ورزشکار، معلم امیدآفرین و مدرسه بانشاط” از ۱۸ تیرماه به مدت حدود ۱۰ روز برگزار می‌شود.

وی افزود: مسابقات تیس روی میز با حضور ۳۲ تیم، بسکتبال با حضور ۲۷ تیم و بدمینتون با حضور ۲۸ تیم و در مجموع ۴۶۳ بازیکن و ۱۵۰ داور و عامل اجرایی برگزار می‌شود.

سید امیر شوشتری درباره میزبانی سایر رشته‌های ورزشی این مسابقات عنوان کرد: مسابقات والیبال مردان به میزبانی آذربایجان غربی، فوتسال زیر ۴۰ سال به میزبانی کرمان، فوتسال بالای ۴۰ سال به میزبانی اصفهان، والیبال و بسکتبال بانوان به میزبانی فارس و بدمینتون و تنیس روی میز بانوان به میزبانی آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

وی افزود: در سه بخش برنامه های ورزشی، فرهنگی و آموزشی و همچنین در چهار هزار و ۹۶۵ پایگاه استان، سال گذشته ۲۸۰ هزار نفر و امسال تاکنون ۴۴۰ هزار دانش آموز ثبت نام کرده‌اند و پیش بینی ما این است که این رقم دست کم به ۱۰ هزار نفر برسد.

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این گفت و گو اظهار کرد: طی ۱۵ ماه اخیر سرانه فضای ورزش دانش آموزی این استان چهار صدم متر مربع افزایش یافته است.

صفدر سلطانی افزود: هم اکنون کل خراسان رضوی ۴۵۱ فضای ورزشی اعم از سرپوشیده و روباز شامل سالن، استخر و زمین های ورزشی دارد که مساحت آنها ۵۷۰ هزار متر مربع است.

وی اظهار کرد: هم اکنون با احتساب مجموع متراژ این فضاهای ورزشی سرانه فضای ورزشی در استان برای هر دانش آموز ۴۱ صدم متر مربع است.

معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تابستان امسال در ۴۴۰ پایگاه اوقات فراغت در ۳۸ رشته ورزشی ۱۸۷ هزار و ۲۶۲ نفر ثبت نام کردند.

سلطانی افزود: هفت هزار و ۵۰۰ بسته وسایل ورزشی به ارزش ۲۵۰ میلیارد ریال به مدارس استان ارسال شده است و وضعیت چاقی در مدارس استان نسبت به میانگین کشوری نیز ۲۵ درصد است در حالی که میانگین کشوری ۳۰ درصد است.