در مورد ساجده اقدام خاصی صورت نگرفت

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی: در مورد ساجده اقدام خاصی صورت نگرفت به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار به نقل از روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی در خصوص  علت خودکشی یکی از مددجویان مرکز دختران در معرض آسیب اجتماعی در شامگاه ششم آذرماه در مشهد ، موضوع توسط کارشناسان بهزیستی کشور واستان و دستگاه قضایی […]

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی:

در مورد ساجده اقدام خاصی صورت نگرفت

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار به نقل از روابط عمومی بهزیستی خراسان رضوی در خصوص  علت خودکشی یکی از مددجویان مرکز دختران در معرض آسیب اجتماعی در شامگاه ششم آذرماه در مشهد ، موضوع توسط کارشناسان بهزیستی کشور واستان و دستگاه قضایی در دست بررسی است .

به اظهار مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی، ساجده دختر نوجوان ۱۵ ساله که دست به خودکشی زده در شش ماه گذشته در مراکز بهزیستی بوده و تحت نظر روان‌شناس، روان‌پزشک و مددکار مرکز زندگی می‌کرده است. حمیدرضا پوریوسف گفت  : در مورد واقعه خودکشی ساجده، قطعا اقدام قانونی واداری از سوی بهزیستی در مورد قصور انجام شده صورت خواهد گرفت.
وی افزود : پدر ساجده ، در زندان بوده و مادرش نیز اعتیاد به مواد مخدر دارد و از وضعیت فعلی او اطلاعی نداریم. به اظهار مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی، ساجده دختر نوجوان ۱۵ ساله که دست به خودکشی زده در شش ماه گذشته در مراکز بهزیستی بوده و تحت نظر روان‌شناس، روان‌پزشک و مددکار مرکز زندگی می‌کرده است. این روان‌پزشک با بیان افسردگی  ساجده و روند تحت درمان وی ادامه داد : این مددجو در شب حادثه یا روزهای قبل، هیچ رفتار یا نشانه‌ای از اینکه حالش وخیم است یا احتمال خودکشی دارد از خود بروز نداده و لذا اقدام خاصی در مورد وی صورت نگرفته و همان برنامه‌های عادی مددجویان مرکز در مورد او هم اجرا می‌شده است.
وی تأکید کرد: البته در مورد دلیل خودکشی این مددجو، تحقیقات کارشناسان بهزیستی همچنان ادامه دارد و پس از بررسی و تکمیل تحقیقات، نتیجه اعلام شده ،وبا افرادی که در این واقعه قصوری مرتکب شده اند ، قطعا از سوی بهزیستی برخورد قانونی واداری صورت می پذیرد؛ ولی اطمینان می‌دهیم کارشناسان و مراقبین مرکز، در حال حاضر به وظایف خودشان عمل کرده و مددجویان به طور مستمر تحت مراقبت هستند. دکتر پوریوسف تصریح کرد:‌ این مددجو از طریق تیم سیار اورژانس اجتماعی ومرکز مداخله در بحران و پس از بررسی کارشناسی به این مرکز منتقل شده و به مدت ۶ ماه مورد مراقبت قرار گرفته است.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی، مطالب منتشره در سایت‌ها و شبکه‌های مجازی یا رسانه‌ها را شتا‌ب‌زده و ناشی از هیجان این خبر واطلاعات اندک ارزیابی کرد و گفت: همان طور که معاون محترم دادستان هم اعلام کرده اند ،موضوع در دست بررسی قرار دارد و باید تا روشن شدن کامل نتایج تحقیقات، از هر گونه اظهار نظر شتاب‌زده یا انتشار مطالب غیر واقع، خودداری نمود، به عنوان مثال اقدام به خودکشی همزمان تعدادی دیگری از دختران مرکز مذکور صحت ندارد.
وی در عین حال گفت: به هر حال، از آنجا که مقام محترم قضایی نیز به پرونده ورود کرده‌اند، طبیعی است که ما مطیع تصمیم قضایی هستیم که در این مورد صادر خواهد شد.
پوریوسف یادآور شد: در انتشار این گونه اخبار و مطالب، رسانه‌ها باید مراقبت کنند که امنیت روانی جامعه را خدشه‌دار نکنند.