پیشکسوت صنایع‌دستی مشهد دار فانی را وداع گفت

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی از درگذشت استاد غلامرضا غلامیان، از استادان پیشکسوت و صنعتگران برجسته در رشته تراش سنگ‌های قیمتی خبر داد

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ سید جواد موسوی دوشنبه دهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با اعلام این خبر افزود: این پیشکسوت تراش سنگ‌های قیمتی نقش فراوانی در آموزش و تربیت هنرمندان این رشته در سطح استان خراسان رضوی داشت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: این هنرمند در سحرگاه روز نهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، دار فانی را وداع گفت و در بهشت‌رضا(ع) مشهد به خاک سپرده شد.

وی تاکید کرد: نقش ایشان در انتقال دانش حرفه‌ای تراش گوهرسنگ‌ها به خصوص در آموزش‌های مرتبط با مدارس و زندان‌ها بسیار تأثیرگذار بود.

موسوی گفت: به طور یقین ضایعه فقدان استادی چون غلامرضا غلامیان تأثیر قابل توجهی را بر روند آموزش حرفه‌ای این رشته خواهد گذاشت.

استاد غلامیان مرداد ماه ۱۳۴۰ در محله طلاب مشهد دیده به جهان گشود و از ۸ سالگی تاکنون در زمینه گوهرتراشی فعالیت داشته است.

وی تا قبل از فوت در مرکز آفرینش و پژوهش‌های صنایع‌دستی و هنرهای سنتی مصلی مشهد به دانش‌آموزان سه پایه ۱۰، ۱۱ و ۱۲ از هنرستان پیامبر اعظم به صورت عملی گوهرتراشی را آموزش می‌داد.