رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد گفت:

ورزش بانوان مشهد باید الگویی مناسب برای کشور باشد

رئیس کمیسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به برگزاری نمایشگاه جشنواره ورزش‌خانواده در مشهد گفت: در حوزه ورزش بانوان مشهدی باید الگویی در سطح کشور باشند و  ضمن الگوسازی ورزش بانوان، این نقش و جایگاه در کشور اشاعه یابد.

فاطمه سلیمی در گفتگو با خبرنگار ما افزود‌‌‌‌: در دوره ششم مدیریت شهری کمیسیون در حوزه ورزش زنان و بانوان نگاه ویژه ای دارد، از این جهت باید تلاش کرد تا نقش مؤثر زنان و  جایگاه آنان در خانواده و  جامعه به جهانیان معرفی شود.

وی با اشاره به اینکه به مناسبت هفته تربیت بدنی نمایشگاه ورزش و خانواده برگزار شده است افزود‌: در این نمایشگاه ۵۲ هیأت ورزشی در غرفه آقایان و ۴۸ هیأت ورزشی در غرفه بانوان فعال می‌باشد و خانواده‌ها را با رشته‌های مختلف ورزشی آشنا می‌کنند که این امر سبب می‌شود بستر مناسبی باشد تا ورزشکاران هیأت‌های ورزشی خود را به خانواده‌ها معرفی کنند.

وی تصریح کرد: خانواده وقتی در کنار هم از فضای مجازی دور می‌شوند و در فضای واقعی در کنار هم شادی و نشاط داشته باشند، خانواده پویا و سالمی را تجربه می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه دختران امروز مادران فردا می شوند، افزود: دخترانی که در حوزه ورزش فعالیت می‌کنند، هر چقدر سالم‌تر و پر نشاط‌تر باشند، فرزندان پویاتر و فعال‌تری را در جامعه تربیت خواهند کرد و مدیران مؤثری را به جامعه فردا تحویل خواهند داد.

رئیس کمسیون بانوان و خانواده شورای اسلامی مشهد تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه ورزش دختران و بانوان خراسان رضوی قهرمانان زیادی داریم که در عرصه ورزش بسیار خوش درخشیدند.

وی افزود:ما هم تلاشمان در مدیریت شهری بر این است که بتوانیم فضاهای ورزشی را در مشهد افزایش دهیم تا الگوی مناسبی در کشور باشیم.

وی با بیان اینکه‌‌‌‌، در راستای توجه به بانوان و جایگاه آنان جشنواره خورشید که از ۴۶ کشور از خبرنگاران رسانه‌ها آمده بودند، افزود‌: بسیاری از خبرنگاران کشورهای همسایه حاضر در آن جشنواره واقعیت‌های جایگاه زن ایرانی که دختران توانمند و چهره واقعی زنان ایرانی بودند را به گوش جهانیان رساندند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خوشبختانه در حوزه بانوان تا به امروز خدمات تفریحی و ورزشی خوبی انجام شده است که بوستان شهربانو وکیل آباد با مساحت هفت هکتار و امکانات منحصر به فرد ورزشی و فرهنگی در بلوار وکیل آباد مشهد نیز افتتاح شده است.