کشف ۱۴۵ قوطی شیرخشک از انبار داروخانه منطقه گلشهر مشهد

روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد از رصد و پایش مستمر کارشناسان جهاد کشاورزی طی گشت مشترک با نماینده غذا دارو از داروخانه های سطح شهر خبر داد.

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی مشهد؛ رئیس اداره نظارت و بازرسی این سازمان گفت: طی گشت مشترک با نماینده غذا دارو از داروخانه‌های منطقه گلشهر تعداد ۱۴۵ قوطی شیرخشک از محل انبار داروخانه‌ها کشف گردید.

سید علی اکبر نصری سرآسیا افزود: براساس قانون با توجه به خرید و عدم عرضه، تخلف قاچاق کالای ارز دولتی محرز و گزارش تنظیم گردید.

وی خاطرنشان کرد: داروخانه مذکور علاوه بر امتناع از عرضه عدم ثبت در سامانه نیز محرز گردید که تخلف دیگری محسوب می گردد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی جهاد کشاورزی مشهد بیان کرد: طی گشت مشترک و رصد و پایش داروخانه‌ای دیگر که از محلی غیر استاندارد به‌عنوان انبار استفاده می‌کرد نیز میزان قابل توجهی دارو کشف گردید که انبار داروخانه برابر بررسی‌های انجام شده توسط کارشناس غذا دارو در سامانه ثبت نشده بود و پرونده جهت ارجاع به تعزیرات حکومتی تنظیم و موارد کشف شده تحویل کارشناس غذا و دارو گردید.

نصری سرآسیا اذعان داشت: برخورد با سودجویان عرصه کالا و دارو که علاوه بر امنیت اقتصادی، سلامت شهروندان را نیز به مخاطره می‌اندازد با شدت و حساسیت بیشتری انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه برخورد قاطع و قانونی با افرادی که امنیت اقتصادی و سلامتی مردم را دچار مخاطره می‌نمایند در دستور کار کارشناسان اداره نظارت و بازرسی جهاد کشاورزی قرار دارد از شهروندان گرامی خواست خبر‌های خود را در خصوص احتکار، تقلب، گران‌فروشی و عرضه خارج از شبکه با شماره پیامک ۳۰۰۰۷۶۵۵۵۵ و یا شماره تماس ۱۲۴ اعلام نمایند تا در اسرع وقت رسیدگی و نتیجه متعاقباً اعلام گردد.