دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی خبر داد:

۶۸ دستگاه اجرایی خراسان رضوی آماده خدمت رسانی به زائران دهه آخر صفر

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی از آمادگی ۶۸ دستگاه اجرایی عضو این ستاد برای خدمت‌رسانی به زائران دهه آخر صفر خبر داد

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: دستگاه‌های اجرایی استان در قالب ۱۴ کمیته خدمت‌رسانی نموده و یا بر روند خدمت‌رسانی به زائران نظارت می نمایند.

وی به اهتمام، همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و همچنین تشکل های حرفه‌ای گردشگری استان برای خدمت شایسته به زائران دهه آخر صفر اشاره کرد و گفت: تمام ظرفیت‌های اسکان و پذیرایی، حمل و نقل و دیگر حوزه‌های استان بسیج شده‌اند تا زائران با خاطری آسوده به زیارت بپردازند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی افزود: نمایندگان کمیته‌های ستاد اجرایی خدمات سفر در قرارگاه عملیاتی مرکزی زائرین استانداری مستقر بوده و نظارت مستمر بر خدمات‌رسانی به زائران را دارند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی یادآور شد: هم‌زمانی دهه آخر صفر با موج سفرهای پایان تابستان باعث شده تا تعداد زائرانی که به مشهد سفر خواهند کنند افزایش یابند. دهه آخر ماه صفر با اربعین حسینی آغاز می‌شود؛ در این دهه مناسبتهایی چون روز ۲۸ ماه صفر رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) قرار دارد و سرانجام با شهادت امام رضا(ع) در روز ۳۰ صفر به پایان می‌رسد. اوج عزاداری‌ها و سوگواری‌های حسینی در خراسان‌رضوی و بسیاری از خطه‌های دیگر ایران در همین دهه است که در آن هیأت‌های عزاداری و دسته‌های زنجیرزنی از سراسر کشور به مشهدالرضا آمده و آیین‌های سوگواری را در کنار حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) بجا می‌آورند.