مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت:

۷۲ درصد جاده‌های استان دچار تخریب شده است

مهمترین مسئله در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، فرسودگی و تخریب آسفالت جاده است؛ ۷۲ درصد جاده‌های استان دچار تخریب شده است و یعنی ۳ هزار کیلومتر را باید بازسازی کنیم

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ جعفر شهامت مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی، در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، گفت: مهمترین مسئله‌ای که مردم در حال حاضر دارند، بحث اربعین است. اعزام موکب‌ها از اول هفته شروع شده است. هزار و ۲۰۰ سرویس از استان، اعزام ۶۵ هزار نفر مسافر اربعین را با ناوگان عمومی انجام خواهند داد که ۴۵ هزار نفر سهم مشهد است.

وی با اشاره به اینکه تمام سرویس‌های کارخانجات در امر جابجایی مسافرین اربعین به ما کمک خواهند کرد، افزود: فرسودگی ناوگان و همزمانی سفر برگشت، با توجه به اینکه از استان‌های دیگر نیز به ما کمک نخواهند کرد، نیاز است تمهیداتی دیده شود. لیست انتظار بصورت الکترونیکی در پایانه‌ها فراهم می‌شود تا حقی از کسی ضایع نشود. تمام توان نظارت و ناوگان حمل و نقل را بسیج کرده‌ایم تا خدمت خوبی ارائه شود.

شهامت در خصوص وضعیت راه‌های استان نیز اظهار کرد: مهمترین مسئله در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، فرسودگی و تخریب آسفالت جاده است؛ ۷۲ درصد جاده‌های استان دچار تخریب شده است و یعنی ۳ هزار کیلومتر را باید بازسازی کنیم. تمام امکانات استان در قالب طرح تعمیر بهاری راه‌ها کلید خورد. قسمت اصلی کار از شهریورماه سال قبل شکل گرفت و ۱۱۵۰ کیلومتر راه لکه‌گیری و روکش شد، در حالی که مصوبه هیات دولت ۷۰۰ کیلومتر بود.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ هزار میلیارد تومان ارزش ریالی روکش انجام شده است، عنوان کرد: امسال رتبه اول پخش و تولید آسفالت را داشتیم. به لحاظ تناژ ۹۰۰۰ تن آسفالت استفاده شده است. برای اولین بار از دو آسفالت جدید با نام‌های دانه‌بندی باز و آسفالت پودری لاستیکی استفاده کردیم. همچنین روکش حفاظتی علاوه بر روکش اصلی را انجام دادیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: در سطح استان ۳۰ نقطه حادثه‌خیز ابلاغ شد که ۱۵ نقطه تأمین اعتبار گردید. در سال قبل ۲۰ نقطه رفع و ۱۲ نقطه در حال تکمیل است. همچنین در هفته دولت ۹۵ پروژه به اعتبار ۲ هزار و ۶۳۵ میلیارد تومان افتتاح و ۸۴ پروژه به ارزش ۳ هزار و ۱۳۸ میلیارد تومان آماده شروع عملیات اجرایی است.