بازدید اسقف اعظم ارامنه ایران از آرامگاه و موزه نادرشاه افشار

سِبُوه سرکیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران و نماینده عالی کلیسای ارامنه در ایران به اتفاق هیئت همراه از باغ موزه آرامگاه نادرشاه افشار بازدید کردند

به گزارش توسعه و اقتصاد پایدار؛ مدیر مجموعه فرهنگی و تاریخی نادری با اعلام این خبر گفت: اسقف اعظم سِبُوه سرکیسیان، نماینده عالی کلیسای ارامنه در ایران در سفر به مشهد از باغ موزه و آرامگاه نادرشاه افشار بازدید کرد.


وی افزود: اگرچه این سفر به دعوت آستان قدس رضوی بوده است، لیکن انتخاب آرامگاه نادرشاه به عنوان یکی از برنامه های سفر سِبُوه سرکیسیان، علاقه شخصی جناب اسقف به تاریخ و فرهنگ ایران بوده است.

اسقف اعظم کلیسای ارامنه ایران در جریان بازدید از آرامگاه نادرشاه افشار ضمن ادای احترام به جایگاه نادرشاه و کلنل پسیان، یادآور شد: آنچه در مجموعه آرامگاه و موزه نادرشاه افشار و مقبره کلنل محمدتقی خان پسیان به وضوح دیده می‌شود، پایداری ایران و ایرانیان در طول تاریخ و تأثیرگذاری بر جغرافیای سیاسی و فرهنگی منطقه جنوب غرب آسیا از گذشته تاکنون است.

او هم‌چنین از این‌که در جریان این بازدید با گوشه‌ای دیگر از رشادت‌های ایرانیان در طول تاریخ و در مسیر آزادی و سربلندی آشنا شده است، ابراز خرسندی کرد و روحیه دلاوری ایرانیان را درخور تحسین دانست و ابراز امیدواری کرد که در آینده بازهم فرصت دیدار از این مجموعه فرهنگی و تاریخی را داشته باشد.

مجموعه فرهنگی و تاریخی نادری واقع در چهار راه شهدای مشهد و در امتداد خیابان آیت الله شیرازی و فاصله ۵۰۰ متری از حرم مطهر رضوی، همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ شب آماده میزبانی و خدمت رسانی به گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ایران است.