مسئول کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد:

کاهش تصادفات جاده‌ای در خراسان رضوی

در روزهای نخست سفرهای نوروزی، خراسان رضوی در صدر تصادفات جاده‌ای قرار داشت که خداروشکر از صدر جدول تصادفات جاده‌ای پایین آمدیم

به گزارش پایگاه خبری توسعه و اقتصاد پایدار؛ مسئول کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر خراسان رضوی روز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ در نشست خبری واقع در پایانه مسافربری امام‌رضا با اشاره به سهم ۸۵ درصدی سفرها توسط خودروهای شخصی و حمل‌ونقل عمومی اظهار کرد: اوج ورود زائران به مشهد در روز ۲۹ اسفند و اوج خروج زائران تا روز گذشته مربوط به ۲۶ اسفند بوده است، البته با توجه به آغاز ماه رمضان از فردا و آغاز پیک بازگشت زائران، احتمالأ اوج پیک بازگشت زائران امروز باشد.

وی افزود: ۷۰ درصد تردد خودروهای شخصی در استان از خراسان رضوی و ۳۰ درصد از سایر استان‌های کشور بوده‌اند که استان‌های تهران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و اصفهان در جایگاه‌های نخست پلاک‌های ورودی به خراسان رضوی بوده‌اند.

علیرضا شهامت گفت: استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، تهران، اصفهان و مازندران نیز بیشترین میزان ورود مسافر به مشهد را داشته‌اند. در حال حاضر عملکرد ناوگان حمل‌ونقل عمومی خراسان رضوی به لحاظ جابجایی مسافران در جایگاه نخست کشور قرار دارد. همچنین بیش از ۳۷ درصد خودروهایی که از خارج از استان وارد خراسان رضوی شده‌اند بیش از یک روز در استان ماندگاری داشته‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به میزان تردد در جاده‌های استان گفت: محور چناران به مشهد و بالعکس بیشترین تردد را در محورهای خراسان رضوی داشته‌ است. همچنین گفتنی است که ورودی‌های استان با افزایش ترافیک روبرو بوده است، به طوری که محور شمالی استان با ۵۳ درصد، محور غربی ۲۶ درصد، محور جنوب ۳ درصد و محور شرقی استان یک درصد افزایش ترافیک داشته است.

مسئول کمیته حمل و نقل ستاد خدمات سفر خراسان رضوی مطرح کرد: در روزهای نخست سفرهای نوروزی، خراسان رضوی در صدر تصادفات جاده‌ای قرار داشت که خداروشکر از صدر جدول تصادفات جاده‌ای پایین آمدیم. تا روز جاری نیازی به استفاده از ناوگان فوق‌العاده نبوده است. انتظار داریم از فردا روند ورود و خروج مسافران با حمل‌ونقل عمومی با شرایط ماه رمضان منطبق شود و بازگشت مسافران در روز جمعه و یا به انتهای تعطیلات نوروز منتقل شود.